Dressage Start Lists 2023

Friday Dressage

 

Time Num Horse Rider
09:00 1 OUGHTERARD COOLEY Wills Oakden (GBR)
09:08 2 WSF CARTHAGO Fiona Kashel (GBR)
09:16 5 SWALLOW SPRINGS Oliver Townend (GBR)
09:24 8 COOLEY ONE TO MANY Dan Jocelyn (NZL)
09:32 9 MAJAS HOPE Pippa Funnell (GBR)
09:40 11 VITALI Tim Price (NZL)
09:48 12 PENCOS CROWN JEWEL Rosalind Canter (GBR)
10:21 14 AWAY CRUISING Harry Meade (GBR)
10:29 15 HAPPY DAYS Izzy Taylor (GBR)
10:37 17 OPPOSITION LOIRE Kirsty Chabert (GBR)
10:45 18 CAPELS HOLLOW DRIFT Tom Jackson (GBR)
10:53 19 MILCHEM ECLIPSE James Rushbrooke (GBR)
11:01 20 DSP QUINTANA P Anna-Katharina Vogel (GER)
11:09 21 EG MICHEALANGELO Rose Nesbitt (GBR)
11:42 22 COMMANDER VG Aistis Vitkauskas (LTU)
11:50 23 COLORADO BLUE Austin O’connor (IRL)
11:58 25 CELTIC MORNING STAR Andrew James (GBR)
12:06 26 DYNASTY Hector Payne (GBR)
12:14 27 DHI PURPLE RAIN Francis Whittington (GBR)
12:22 29 TOPSPIN Alice Casburn (GBR)
12:30 30 JALAPENO Gemma Stevens (GBR)
14:15 31 POSSIBLE MISSION Tom Rowland (GBR)
14:23 32 RSH CONTEND OR Felicity Collins (GBR)
14:31 33 CARTANIA Felix Vogg (SUI)
14:39 34 TOUCH TOO MUCH Caroline Clarke (GBR)
14:47 35 RINGWOOD LB Susie Berry (IRL)
14:55 36 JUST KIDDING Muzi Pottinger (NZL)
15:03 37 ALFIES CLOVER Richard Jones (GBR)
15:41 38 SOLO Hollie Swain (NZL)
15:49 39 CARDEN EARL GREY Kylie Roddy (GBR)
15:57 40 COOLEY FOR SURE Greta Mason (GBR)
16:05 41 GREENACRES SPECIAL CAVALIER Caroline Powell (NZL)
16:13 42 MONBEG SENNA Katherine Coleman (USA)
16:21 43 AISPRIT DE LA LOGE Gireg Le Coz (FRA)
16:29 44 ELLFIELD VOYAGER Alexander Whewall (GBR)

Saturday Dressage

Time Num Horse Rider
08:00 45 KEC DEAKON Aaron Millar (GBR)
08:08 46 LCC BARNABY Lillian Heard Wood (USA)
08:16 47 CHURCH’ILE Arthur Marx (FRA)
08:24 48 TOLEDO DE KERSER Tom McEwen (GBR)
08:32 49 VENDREDI BIATS Kitty King (GBR)
08:40 50 QUINDIVA Alexander Bragg (GBR)
08:48 51 HUBERTHUS AC William Levett (AUS)
09:19 53 CMS GOOGLE Kristina Hall-Jackson (GBR)
09:27 54 LIBERTY AND GLORY Tom Crisp (GBR)
09:35 56 TORONTO D AUROIS Arthur Duffort (FRA)
09:43 58 IRON Selina Milnes (GBR)
09:51 60 GLOBAL FISION M Lauren Innes (NZL)
09:59 61 GRAFENNACHT William Fox-Pitt (GBR)
10:07 62 EL MUNDO Michael Winter (CAN)
13:00 63 VALMY BIATS Emily King (GBR)
13:08 64 SPANO DE NAZCA Georgia Bartlett (GBR)
13:16 65 COLA Bubby Upton (GBR)
13:24 66 ANDREAS Helen Martin (GBR)
13:32 69 ARKLOW PUISSANCE Wills Oakden (GBR)
13:40 70 VIENS DU MONT Luc Château (FRA)
13:48 71 LORDSHIPS GRAFFALO Rosalind Canter (GBR)
14:30 72 TENAREZE Harry Meade (GBR)
14:38 75 BALLAGHMOR CLASS Oliver Townend (GBR)
14:46 78 DACAPO Laura Collett (GBR)
14:54 79 GRAF CAVALIER Izzy Taylor (GBR)
15:02 81 CREEVAGH SILVER DE HAAR Fiona Kashel (GBR)
15:10 82 BLACKTHORN CRUISE Dan Jocelyn (NZL)
15:18 84 BILLY WALK ON Pippa Funnell (GBR)
15:26 85 COUP DE COEUR DUDEVIN Tim Price (NZL)